Základní principy zlepšování


–  Buďte k sobě upřímní. Přestože začínáte jsou vaše názory důležité. S trenérem spolupracujte, nebojte se zeptat. Trenér by měl být schopen uspokojivě odpovědět na vaše otázky. Vždy je nejefektivnější pracovat na tom, co považujete za aktuální vy. 

–  Snažte se co nejdříve porozumět celé hře. Zahrajte si co nejdříve několik cvičných gemu. Nezáleží na úrovni hry. Je to důležité k porozumění tomu, k čemu využijete jednotlivé údery.

–  Hrajte pro potěšení ze hry. Nepřemýšlejte o tom co si jiní lidé o vás myslí. Nebojte se ztratit svou důstojnost, jinak se nedozvíte, jaký je ten správný pocit při úderu.

–  Nemějte očekávání nebo budete neustále zklamáváni. Nemůžete vědět, jak rychle se budete zlepšovat Tenis se nenaučíte za týden. Potřebujete mít ochotu bojovat i v dobách, kdy se nedaří. K tomu potřebujete mít pocit smyslu, rozumět svému vývoji a vědět, kde se přibližně nacházíte.

–  Chybujte, je to součást každého učení. Nikdy se nedozvíte, jak hrát správně, dokud ne porozumíte všemu, co jste udělali špatně. Součástí každého učení je ochota riskovat. Trenér vás musí podporovat a motivovat. Chválit za snahu a být trpěli.

–  Učte se hrát u sítě. Zlepšíte tím i svoji předvídavost, postřeh a pohyb. Od určité úrovně se přestanete zlepšovat, pokud nebudete hrát na síti.